2020-06-10

Nemokumo administratorių rūmams vadovauja teisininkas Andrius Bielinis

Nemokumo administratorių rūmams (NAR) nuo birželio vadovauja teisininkas Andrius Bielinis, prieš tai dirbęs Medicinos ir SEB bankuose, vadovavęs Įmonių bankroto departamentui prie LR Ūkio ministerijos bei užėmęs Komercijos atašė pareigas Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose.

„Atrodo, kad jau įpratome žodį „bankrotas“ keisti žodžiu „nemokumas“, suprasdami, kad tai nėra tapačios sąvokos. Pastaraisiais metais keitėsi ne tik šios veiklos įžodinimas, bet ir žaidimo taisyklės, todėl naujo pavyzdžio rūmų sukūrimas yra natūralus ir atsakingas darbas, kurį sėkmingai pradėjo mano pirmtakai. Šiandien iš esmės baigtas rūmų struktūros kūrimas, vasaros pabaigoje planuojame pradėti egzaminavimą, įsteigtas savivaldai svarbus Garbės teismas. Mano svarbiausias artimiausio laikotarpio tikslas – įgyvendinti patvirtintą NAR strategiją 2020-2022 metams“, - sakė A.Bielinis.

Strategijoje numatoma stiprinti nemokumo administratorių instituciją, tobulinti nemokumo procesų administravimą, dalyvauti kuriant ir tobulinant įstatymus, stiprinti profesinę administratorių savivaldą.

Andrius Bielinis yra baigęs Vilniaus Universiteto Teisės fakultetą, ilgiausias jos karjeros tarpsnis praleistas SEB banke, kur jis įvairiose pareigose dirbo 15 metų. A. Bielinis 2002-2004 metais vadovavo Įmonių bankroto departamentui prie LR Ūkio ministerijos, 2004-2007 metais buvo Komercijos atašė Nyderlanduose. Nuo 2016 metų dirbo UAB Turto fondas.